Ride Harley-Davidson and Have Fun !
Sekä H.O.G.:iin että Capital Chapteriin voi liittyä varsinaiseksi jäseneksi kuka tahansa, jolla on Harley-Davidson tai Buell moottoripyörä. Muita jäsenyyden edellytyksiä kuin Harley-Davidson tai Buell –moottoripyörä ei varsinaisesti ole.
Capital Chapterin jäsenyyden edellytys on voimassa oleva kansainvälisen H.O.G.in jäsenyys. Voit tulla heti Chapteriin mukaan ja samalla hakea H.O.G.in jäsenyyden. Jäsenmaksu tosin peritään H.O.G.:in ja Chapterin jäsenyydestä ja niitä vastaan saa merkittäviä etuja.
Tarkoituksenamme on ajaa HD:llä ja pitää hauskaa - turvallisesti. Siten seurallinen ja ystävällinen ote ja toisten huomioiminen on tärkeää, kuten kaikessa harrastetoiminnassa.
Jäsenyys omassa Chapterissa tuo hyvää ajoseuraa, mahdollisuuden osallistua yhteisiin retkiin, ajeluihin ja muihin tilaisuuksiin, kuten mahdollisiin ajo-koulutukseen ja ensiapukoulutukseen, juhliin, Chapterin kokouksiin, jne. Mukavaan yhdessäoloon samanhenkisessä seurassa. Myös tärkeää tietoa ja kokemuksia vaihdetaan jäsenten kesken matkustelusta, pyörän laitosta, jne. Kesäaikaan järjestämme säännöllisiä retkiä viikoittain. Näistä kaikista luonnollisesti tiedotetaan jäsenistölle. Kansainvälisen H.O.G.in jäsenyyden myötä saat HogTails- ja Enthusiast–lehden, Euroopan tiekartan, mahdollisuuden osallistua kansallisiin ja kansainvälisiin H.O.G. tapahtumiin, jne… Katso myös www.hog.com
Capital Chapter Finland ry:n jäsenmaksut ovat vuodelle 2010, liittymismaksu 35 EUR ja vuoden 2010 jäsenmaksu 25 EUR. Perhejäsenyys 2010 kaudelle on 25 EUR. Ohessa lomake, täytä jäsentietolomake tästä; maksa jäsenmaksu ja tule mukaan heti seuraavaan tilaisuuteemme.
>> CCF jäsenhakemus/maksu lomake (PDF-tiedosto)
>> Kansainvälinen H.O.G. liittymislomake,
mikäli et jo ole kansainvälisen H.O.G. jäsen.
Vanhat jäsenet uusivat CCF jäsenyytensä 25 EUR:lla, sekä erikseen kansainvälisen H.O.G. jäsenyyden.