Etusivu

Harley Owners Group eli H.O.G. on paljon enemmän kuin ryhmä moottoripyöräilijöitä. Se on noin 750 000 Harley-Davidson moottoripyörän omistajan ja heidän perheenjäsentensä muodostama samanhenkinen, positiivinen joukko ympäri maailmaa. H.O.G paikallisosastoja eli Chaptereita on yli 1400 ympäri maailmaa.

CAPITAL CHAPTER FINLAND Ry eli CCF on 2004 perustettu kansainvälisen Harley Owners Groupin pääkaupunkiseudulla toimiva yhdistys, jonka tarkoituksena on tarjota jäsenilleen mahdollisuus nauttia moottoripyöräilystä hyvässä seurasssa Harley-Davidsonin selässä, sekä edistää jäsenistön yhteiskuntamyönteistä ja turvallista moottoripyöräharrastusta. Liittymällä meihin saat satoja uusia perheenjäseniä, kenties juuri niitä joita olet aina kaivannut.

Järjestämme ajokaudella viikoittaisia yhteisajoja, ajokoulutusta sekä retkiä mielenkiintoisiin kohteisiin ja tapahtumiin niin koti- kuin ulkomailla.

Toimintamme perusta on edistää turvallista moottoripyöräharrastusta ja järjestämme jäsenillemme moottoripyörän käsittelyyn, hallintaan sekä ryhmäajoon liittyvää yksilöllistä koulutusta (ks. CCF Ryhmäajo-opas), unohtamatta kuitenkaan oleellista:

Ride Harley and have fun

Yhteistyössä:

If you are looking for a fun group to ride with, you have found the right place.

Uutiset

Head Road Captainin kapula vaihtui Mikolta Jyrkille!

Kiitämme lämpimästi Mikkoa (Mikko Vainio) hänen erinomaisesta panoksestaan Head Road Captainin tehtävässä. Hänen omistautuneisuutensa, sitoutumisensa ja huumorintajunsa ovat olleet korvaamattomia CCF-yhteisöllemme. Toivotamme hänelle kaikkea hyvää ja menestystä tulevaisuudessa. Tapaamme kuitenkin Mikkoa edelleen Harrikkansa päällä ajotapahtumissamme Road Captainin roolissa. Esittelemme nyt kaikille Capital Chapter Finlandin -jäsenille uuden Head Road Captainin, Jyrki Koivujuuren. Jyrki on omistautunut moottoripyöräilijä …

H.O.G. Capital Chapter Finland – 20th Anniversary

[English version below] H.O.G. Capital Chapter Finland 20-VUOTISJUHLA 15.6.2024 H.O.G. Capital Chapter Finland toivottaa sinut tervetulleeksi juhlistamaan 20-vuotiasta yhdistystämme, hyvän musiikin, ruokailun ja ystävien merkeissä. Tänä vuonna tulee kuluneeksi 20-vuotta siitä kun yhdistyksemme toiminta sai alkunsa. Matka on ollut hieno ja nyt on aika juhlistaa sitä. Nyt on siis aika polkaista moottorit käyntiin ja suunnata …

Toimihenkilöt

Yhdistyksen toimintaa johtaa hallitus sekä muut toimihenkilöt. Meidät tavoittaa yhdistyksen tapahtumista sekä sähköpostilla tai puhelimella. Yhteystiedot kuvien alla.

Director
Aki
Tel. +358 45 3141090
director@ccf.fi
Assistant Director
Ladies of Harley Officer
Nina
Tel. +358 44 2009304
assistant.director@ccf.fi
Treasurer
Lars
Tel. +358 400 423332
treasurer@ccf.fi
Head Road Captain
Jyrki K.
head.road.captain@ccf.fi
Membership Officer
Birgitta
membership.officer@ccf.fi
Photographer
Mikko P.
Tel. +358 400 422027
photographer@ccf.fi
Activities Officer
Riitta
activities.officer@ccf.fi
Secretary
Paula
secretary@ccf.fi
Esa Hjerppe Webmaster
Webmaster
Esa
webmaster@ccf.fi

Ota yhteyttä

Capital Chapter Finland

Tel. +358 45 314 1090
director@ccf.fi