Etusivu

Harley Owners Group eli H.O.G. on paljon enemmän kuin ryhmä moottoripyöräilijöitä. Se on yli miljoonan Harley-Davidson moottoripyörän omistajan ja heidän perheenjäsentensä muodostama samanhenkinen, positiivinen joukko ympäri maailmaa. H.O.G paikallisosastoja eli Chaptereita on yli 1400 ympäri maailmaa.

CAPITAL CHAPTER FINLAND Ry eli CCF on 2004 perustettu kansainvälisen Harley Owners Groupin pääkaupunkiseudulla toimiva kerho, jonka tarkoituksena on tarjota jäsenilleen mahdollisuus nauttia moottoripyöräilystä hyvässä seurasssa Harley-Davidsonin selässä, sekä edistää jäsenistön yhteiskuntamyönteistä ja turvallista moottoripyöräharrastusta. Liittymällä meihin saat satoja uusia perheenjäseniä, kenties juuri niitä joita olet aina kaivannut.

Järjestämme ajokaudella viikoittaisia yhteisajoja, ajokoulutusta sekä retkiä mielenkiintoisiin kohteisiin ja tapahtumiin niin koti- kuin ulkomailla.

Toimintamme perusta on edistää turvallista moottoripyöräharrastusta ja järjestämme jäsenillemme moottoripyörän käsittelyyn, hallintaan sekä ryhmäajoon liittyvää yksilöllistä koulutusta (ks. CCF Ryhmäajo-opas), unohtamatta kuitenkaan oleellista:

Ride Harley and have fun

If you are looking for a fun group to ride with, you have found the right place.

Toimihenkilöt

Yhdistyksen toimintaa johtaa hallitus sekä muut toimihenkilöt. Meidät tavoittaa yhdistyksen tapahtumista sekä sähköpostilla tai puhelimella. Yhteystiedot kuvien alla.

Director
Karri
Tel. +358 41 5330003
director@ccf.fi
Assistant Director
Juha
Tel. +358 400 829452
assistant.director@ccf.fi
Secretary / Treasurer
Lars
Tel. +358 400 423332
secretary@ccf.fi
Membership officer
Mikko
Membership Officer
Mikko
membership.officer@ccf.fi
Road Captain
Mikko V.
head.road.captain@ccf.fi
Photographer
Mikko P.
Tel. +358 400 422027
photographer@ccf.fi
Activities Officer
Bone
activities.officer@ccf.fi
Webmaster
Toni
webmaster@ccf.fi

Ota yhteyttä

Capital Chapter Finland

Tel. +358 41 5330003
director@ccf.fi